Pasauliui vis labiau susijungiant į bendrą kompiuterių tinklą, kaip niekad svarbu apsaugoti savo namų belaidį tinklą / internetą nuo galimų saugumo grėsmių. Laimei, namų maršrutizatoriai yra pritaikyti paprastiems vartotojams kurie galėtų nesudėtingai jį konfigūruoti. Atlikdami kelis paprastus veiksmus galite padėti išvengti neteisėtos prieigos prie tinklo, apsaugoti asmeninę informaciją ir apsaugoti įrenginius.
- Pakeiskite numatytuosius prisijungimo kredencialus: pirmasis ir pats paprasčiausias veiksmas siekiant apsaugoti jūsų namų belaidį maršrutizatorių yra pakeisti numatytuosius prisijungimo duomenis. Dauguma maršrutizatorių turi numatytąjį vartotojo vardą ir slaptažodį, kuriuos lengva atspėti arba pasiekti. Pakeiskite šiuos kredencialus naudodami stiprų ir sudėtingą slaptažodį, kurį sudaro raidžių, skaičių ir specialiųjų simbolių derinys.
- Įjungkite šifravimą: norint apsaugoti belaidį tinklą nuo neteisėtos prieigos, svarbu įjungti šifravimą. WPA2 (Wi-Fi Protected Access II) yra saugiausias šiuo metu namų tinklų šifravimo būdas. Norėdami įjungti šifravimą, prisijunkite prie maršrutizatoriaus nustatymų puslapio ir pasirinkite WPA2 šifravimo metodą.
- Pakeiskite tinklo pavadinimą: tinklo pavadinimas arba SSID (paslaugų rinkinio identifikatorius) yra jūsų belaidžio tinklo pavadinimas, kurį mato kiti. Pakeiskite tinklo pavadinimą į kažką unikalaus ir sunkiai atspėjamo.
- Išjunkite nuotolinę prieigą: nuotolinė prieiga leidžia vartotojams pasiekti maršrutizatorių už jūsų namų tinklo ribų. Išjunkite nuotolinę prieigą, kad išvengtumėte neteisėtos prieigos.
- Išjunkite WPS: „Wi-Fi Protected Setup“ (WPS) yra funkcija, leidžianti lengvai prijungti įrenginius prie belaidžio tinklo. Deja, WPS taip pat yra saugumo spraga, kuria gali pasinaudoti užpuolikai. Išjunkite WPS, kad pašalintumėte šią saugos riziką.
- Įgalinkite ugniasienes: daugumoje maršrutizatorių yra įmontuotos ugniasienės, kurios gali padėti apsaugoti tinklą nuo išorinių grėsmių. Įsitikinkite, kad maršrutizatoriaus ugniasienė įjungta ir atnaujinta.
- Atnaujinkite maršrutizatoriaus programinę-aparatinę įrangą: kaip ir bet kurioje kitoje programinėje įrangoje, maršrutizatoriaus programinėje įrangoje gali būti saugos spragų. Atnaujinkite maršrutizatoriaus programinę-aparatinę įrangą, kad įsitikintumėte, jog visi žinomi pažeidžiamumai yra pataisyti.
Vadovaudamiesi šiais patarimais ir geriausia praktika, galite padėti apsaugoti namų belaidį maršrutizatorių ir apsaugoti asmeninę informaciją nuo galimų grėsmių. Būkite saugūs ir mėgaukitės saugaus ir patikimo belaidžio tinklo privalumais.