Klaipėda, Verpėjų g. 2
Nr1 | Elektronikos servisas Klaipėdoje
Atsiliepimai
+370 671 6160209.00 - 17:00

Kodėl mano kompiuteris yra lėtas?

Gali būti keletas priežasčių, kodėl jūsų kompiuteris veikia lėtai. Pateikiame priežastis ir galimus sprendimus:

  • Trūksta operatyviosios atminties (RAM). Jūsų kompiuteris gali sulėtėti jei nėra pakankamai RAM, kurią jis naudoja vykdomoms programoms . Apsvarstykite galimybę praplėsti RAM, jei ji yra mažesnė už rekomenduojamą jūsų operacinei sistemai ir naudojamoms programoms.
  • Per daug paleisties programų: jei paleidžiant bus nustatyta daug programų, kompiuteris gali gerokai lėčiau užsikrauti. Norėdami pagerinti našumą, išjunkite nereikalingas paleisties programas. Tai galite padaryti naudodami užduočių tvarkytuvę („Windows“) arba „System Preferences“ („Mac“).
  • Kietasis diskas beveik pilnas: kai standusis diskas beveik pilnas, tai gali turėti įtakos kompiuterio našumui. Ištrinkite nereikalingus failus arba perkelkite juos į išorinį saugojimo įrenginį. Taip pat galite apsvarstyti galimybę atnaujinti į didesnį standųjį diską arba naudoti saugyklą debesyje.

  • Pasenusi arba nesuderinama programinė įranga: įsitikinkite, kad operacinė sistema, tvarkyklės ir programinės įrangos taikomosios programos yra atnaujintos. Dėl pasenusios programinės įrangos gali kilti suderinamumo ir našumo problemų. Naudokite naujausias versijas ir reguliariai įdiekite naujinimus.
  • Kenkėjiškos programos arba virusai: kenkėjiška programinė įranga gali eikvoti sistemos išteklius ir sulėtinti kompiuterį, pvz apkraudama kietąjį diską arba procesorių 100%. Paleiskite patikimą antivirusinę, kad nuskaitytumėte ir pašalintumėte visas grėsmes.
  • Perkaitimas: dėl per didelio karščio jūsų kompiuteris gali sulėtėti, nes bando apsisaugoti. Įsitikinkite, kad kompiuterio ventiliacijos angose nėra dulkių ir šiukšlių. Apsvarstykite galimybę naudoti aušinimo padėklą arba sureguliuoti galios nustatymus, kad išvengtumėte perkaitimo. Taip pat nepamį
  • Nepakankama virtualioji atmintis: virtualioji atmintis, taip pat žinoma kaip puslapio failas, naudojama, kai jūsų RAM yra pilna. Jei jis nėra tinkamai nustatytas, tai gali turėti įtakos našumui. Koreguokite virtualios atminties nustatymus arba leiskite operacinei sistemai juos valdyti automatiškai.
  • Senstanti aparatinė įranga: senstant aparatūrai, ji gali neatitikti naujesnės programinės įrangos ir taikomųjų programų reikalavimų. Apsvarstykite galimybę atnaujinti svarbius komponentus, pvz., procesorių, standųjį diską ar vaizdo plokštę.

Jei nesate tikri dėl kurio nors iš šių veiksmų arba jei problema išlieka, patartina kreiptis pagalbos į profesionalų kompiuterių priežiūros specialistą. Jie gali diagnozuoti problemą ir pateikti pritaikytus sprendimus, atsižvelgdami į jūsų konkretų kompiuterį.